Tepelná izolácia

Zobrazených 1–20 z 88 výsledkov.

Zobrazených 1–20 z 88 výsledkov.

Tepelná izolácia

Tepelná izolácia je veľmi dôležitým prvkom každej stavby. Jej úlohou je zabrániť úniku tepla a takisto aj vniku chladu v zimných mesiacoch.

V stavebninách MPL Stavro v Trenčíne a v Rybanoch patrí ku dôležitému sortimentu, ktorý ponúkame naším zákazníkom.

Polystyrén a styrodur

Pri výbere  tepelnej izolácie medzi polystyrénom a tzv. vatou, v minulosti rozhodoval najmä finančný aspekt. Polystyrén (vrátane sivého) a styrodur môžeme použiť ako tepelnú a zvukovú izoláciu na viacero konštrukcií. Medzi základné a najčastejšie patrí použitie pri podlahových konštrukciach, takisto na obvodové murivo, do kúpeľne (vrátane UNI dosiek od Austrotherm ). Rozšírené je takisto použitie na ploché strechy (vrátane styroduru).

Styrodur zároveň použijeme na zateplenie vencov a základovej dosky. Taktiež na základové konštrukcie, steny, podlahy v kontakte s pôdou (samozrejme riadne zasieťkovaný do lepidla) a takisto na sokle a na zakladanie ostatného obvodového zateplenia.

Kamenná vlna

Pri výbere  izolácie z kamennej vlny Vám môžu pri rozhodovaní pomôcť nasledovné argumenty:

  1. Protipožiarna odolnosť (na rozdiel od polystyrénu)
  2. tepelné vlastnosti
  3. akustické vlastnosti
  4. trvalosť (kameň časom nedegraduje)
  5. Obnoviteľnosť (polystyrén je ropný produkt)

V stavebninách MPL Stavro v Trenčíne a v Rybanoch nájdete zastúpenie viacerých výrobcov. Medzi našich kľúčových partnerov v dodávkach tepelných izolácii z kamennej vlny patrí Rockwool , ale aj Ursa.

Či už polystyrénom, ale aj kamennou vlnou zatepľujeme ploché strechy, šikmé strechy, stropy, podlahy, či steny. Okrem účelu udržania tepla v dome patrí medzi úlohy tepelnej izolácie aj zabránenie prehrievaniu interiéru v letnom období a stabilizovanie teploty. Aby správne fungovali a priniesli očakávaný výsledok je potrebné si vybrať správny typ a dôraz klásť aj na správne prevedenie.

Aký materiál vybrať pre zateplenie sa dočítate aj v našom blogu.