Extrudovaný - tvrdený polystyrén

Zobrazuje sa všetkych 15 výsledkov

Zobrazuje sa všetkych 15 výsledkov

Tvrdený polystyrén styrodur

Tvrdený polystyrén patrí ku čoraz využívanejším materiálom tepelnej izolácie na vašej stavbe. Uvedomujeme si to aj v stavebninách MPL Stavro a preto držíme skladom všetky hrúbky a viaceré rozmery z jednotlivých dosiek.

Medzi výrobcami s ktorými spolupracujeme je Austrotherm, Fibran, SC Vertigo. Zaujímavou novinkou od Austrothermu sú aj tzv. UNI dosky alebo tabuľe. Jedná sa o dosky, ktoré sú už obojstranne zasieťkované a preto pripravené na okamžité použitie. Uštria Vám kopec času, ale aj dodatočných nákladov na sieťku, lepidlo či náradie.

Tvrdený polystyrén vs. polystyren. Aj toto je jedna zo základných otázok, ktoré dostávame. Pre extrudovaný polystyrén hovoria lepšie tepelnoizolačné vlastnosti, výrazne vyššia hustota a širšie možnosti použitia. To sú zásadné výhody. Styrodur použijete na izolovanie základov, základových dosiek, vencov, prekladov, okien, dverí, všetkých potenciálnych tepelných mostov. Medzi tie patrí napríklad aj ukončenie nad vencom v styku s krovom. Následne umiestnite tepelnú medzikrokvovú iziláciu.