Doprava a platba

Kuriérskou spoločnosťou

 • dopravu a platbu vrátane ceny pri online objednávke Vám systém vypočíta automaticky podľa PSČ doručenia a podľa váhy objednávky. Pri objednávke nad 40kg zároveň podľa vzdialenosti od nášho skladu v Trenčíne. 
 • podľa charakteru tovaru, objednávku od približne 100kg posielame kuriérskou spoločnosťou na palete. Snažíme sa maximálne recyklovať a využívať nezálohované nevratné palety v cene 2€ s DPH.
 • Ak sa Vaša objednávka pohybuje v rozmädzí od približne 300kg (vrecia, obrubníky dlažba), Vašu objednávku posielame na EURO palete (FP). V takomto prípade Vás po potvrdení objednávky telefonicky kontaktujeme, či máte k dispozícii EURO paletu na výmenu pre kuriéra. Ak paletu na výmenu máte, preúčtujeme Vám poplatok kuriérskej spoločnosti vo výške 2€ bez DPH. Ak paletu na výmenu nemáte, po telefonickej dohode účtujeme poplatok za EURO paletu v zmysle cenníkov našich dodávateľov. Poplatok je v rozsahu 15€ – 20€.
 • samostatný cenník dopravy zverejnený na webe nemáme, vzhľadom na komplexný vzorec výpočtu ceny dopravy, ktorý máme programátorsky vyriešený priamo, ako súčasťou webového riešenia. Primárnymi faktormi pre výpočet dopravy je váha objednávky. Následne PSČ a takisto či sa objednávka zmestí do balíka alebo bude posielaná na palete.

Aktuálny cenník platnej prepravy balíkov a paliet

  1. Balíková preprava GLS a SDS.
   Limit dĺžky objednávaného tovaru sú 3 metre.

   Váha od Váha do Cena v € s DPH
   0,1 kg 5 kg                   4,45 €
   5,01 kg 15,49 kg                   5,45 €
   15,5 kg 30 kg                   6,20 €
   30,01 kg 40 kg                   7,50 €
   40,01 kg 50 kg                   9,20 €
   50,01 kg 60 kg                12,50 €
   60,01 kg 80 kg                14,95 €
   80,01 kg 95 kg                19,50 €
  2. Paletová preprava SDS – Rozdelenie zón podľa jednotlivých krajov 
   1. Zóna 1 – kraj Trenčín
   2. Zóna 2 – Bratislava, Banská Bystrica a Žilina
   3. Zóna 3 – Nitra, Prešov a Košice
   4. Platba za paletu: 
    1. podľa charakteru tovaru, objednávku od približne 100kg posielame kuriérskou spoločnosťou na palete. Snažíme sa maximálne recyklovať a využívať nezálohované nevratné palety v cene 2€ s DPH.
    2. Ak sa Vaša objednávka pohybuje v rozmädzí od približne 300kg (vrecia, obrubníky dlažba), Vašu objednávku posielame na EURO palete (FP). V takomto prípade Vás po potvrdení objednávky telefonicky kontaktujeme, či máte k dispozícii EURO paletu na výmenu pre kuriéra. Ak paletu na výmenu máte, preúčtujeme Vám poplatok kuriérskej spoločnosti vo výške 2€ bez DPH. Ak paletu na výmenu nemáte, po telefonickej dohode účtujeme poplatok za EURO paletu v zmysle cenníkov našich dodávateľov. Poplatok je v rozsahu 15€ – 20€.
cenník prepravy SDS
cenník prepravy SDS

Vlastná doprava a platba MPL Stavro s.r.o. (objednávky mimo elektronického obchodu)

 • V okolí Trenčína a Bánoviec nad Bebravou robíme rozvoz a vykládku tovaru (aj na strechu stavby) našim autom s hydraulickou rukou. Cena za 1 plné auto: 60 € s DPH, pri veľkom množstve materiálu dohodou. 
 • Vykládka nepaletovaného tovaru nie je v cene dopravy, kupujúci si ju zabezpečuje sám. Ak nie, vyloženie sa účtuje v rozsahu každej načatej štvrťhodiny podľa VOP.
 • Dopravu je potrebné objednávať 2 dni vopred. Nahláste miesto, čas vykládky a kontaktnú osobu, ktorá tovar prevezme. Po naložení ju bude vodič kontaktovať.

Spôsoby platby – platné pre kamenné prevádzky a pre eshop

Platbu nám môžete previesť bezhotovostne aj hotovostne.

Pri nákupe cez elektronický obchod, sú k dispozícii nasledovné možnosti:

 • platobnou kartou online cez platobnú bránu GoPay,
 • prevodom na náš bankový účet na základe zálohovej faktúry,
 • prevodom na náš bankový účet na základe potvrdenia objednávky – k dispozícii máte aj QR kód,
 • v hotovosti alebo platobnou kartou priamo kuriérovi.

Pri nákupe v predajniach MPL Stavro s.r.o. v Trenčíne a v Rybanoch, sú k dispozícii nasledovné možnosti:

 • hotovosťou v pokladni pobočky,
 • platobnou kartou cez terminál v našich predajniach,
 • vystavením faktúry a dohodnutím osobitných platobných podmienok pre veľkoobchodných partnerov,
 • prostredníctvom portálu Benefitycafe. Za službu účtujeme dodatočných 7%, ktoré predstavujú poplatok za tento druh platby.