Hydroizolácia základov

Zobrazených 1–20 z 27 výsledkov.

Zobrazených 1–20 z 27 výsledkov.

Zabezpečte svoj dom či miestnosti v ňom proti vode a vlhkosti kvalitnými hydroizoláciami. Ako na to, nájdete aj v našom blogu. Takisto sme si pre Vás pripravili článok “Ako vybrať správny asfaltový pás“. Hydroizolácia základov je proces, ktorý netreba zanedbať ani podceniť. Gumoasfaltové hydroizolácie Den Braven, náterové emulzie či bitúmenové hydroizolácie základov Sika, ktoré tvoria neoddeliteľnú súčasť nášho sortimentu, ochránia vašu stavbu dokonale. Môžu byť aplikované na suchých aj mierne vlhkých povrchoch. Prečítajte si profesionálny popis, ktorý uvádzame pri každom produkte a zistite o každej jednej hydroizolácii viac.

Okrem hydroizolácie základov je možné ich využiť aj na hydroizoláciu podláh v miestnostiach so zvýšenou vlhkosťou ako sú kúpeľne, sklady, balkóny či terasy.
Základom kvalitne postaveného domu sú práve základy. Dbať na ich kvalitnú izoláciu musí byť prioritou každého stavebníka, nakoľko nájsť a riešiť problém s prenikajúcou vlhkosťou cez základy do domu po jeho dostavaní, je časovo aj finančne veľmi náročné. Pri izolácii základov sa do úvahy berie najmä umiestnenie stavby a potenciálne riziká, ktoré môžu na stavbu pôsobiť. Najmä výška a druh podzemnej vody, riziko prieniku radónu zo zeme a podobne.

Na izoláciu základov je možné použiť viacero druhov hydroizolácie. Najčastejšie využívaným spôsobom je izolácia asfaltovými pásmi. Asfaltové pásy, ktoré sa využívajú v stavebníctve modifikáciou asfaltu – pridávaním rôznych polymérov, ktoré menia jeho vlastnosti. Na podklad sa aplikujú sa formou nahrievania plameňom alebo sa pribíjajú klincami.

Ďalšou možnosťou pre hydroizoláciu základov je gumoasfaltová hydroizolácia. Medzi zákazníkmi je obľúbená gumoasfaltová hydroizolácia DenBit DISPER DN od spoločnosti Den Braven. Hydroizolácia DenBit DISPER DN je disperzia asfaltov, ktoré sú modifikované syntetickým kaučukom. Je vhodné ju použiť na rôzne povrchy, napríklad na betón a podobné minerálne podklady, cementové, cementovo-vápenné omietky, eternit, lepenka a podobné materiály na bitúmenovej báze a podklady ošetrené penetráciou DenBit DISPER AS, DenBit DISPER A.

V našej ponuke nájdete tiež bitúmenovú hydroizoláciu základov Igolflex® od spoločnosti SIKA. Je to 1-zložková stierka neobsahujúca rozpúšťadlá. Pôsobí na báze polymérom modifikovanej bitúmenovej emulzie do ktorej je pridané polystyrénové plnivo. Je predpripravená k okamžitému použitiu. Nesteká ani na kolmých stenách, výhodou je tiež vysoká pružnosť aj pri nízkych teplotách. Ako hydroizolácia sa výborne hodí na všetky typy betónových konštrukcií. Naopak, na miestach s trvalým pôsobením tlakovej vody je potrebné použiť iný druh hydroizolácie.