Murovacie tvárnice a preklady

Zobrazených 1–20 z 142 výsledkov.

Zobrazených 1–20 z 142 výsledkov.

Murovacie tvárnice a preklady sú neoddeliteľnou súčasťou každej modernej stavby. Sú určené na murovanie obvodových stien a nosných a nenosných priečok budov.

Medzi murovacími tvárnicami nájdete v našej ponuke pálené tehly (vieme dodať aj nepálené), jednovrstvové murivo Ytong, Porfix a jednotlivé stropné prvky – preklady a stropné tvárnice od jednotlivých výrobcov.

Murovacie tvárnice využívame obvodové murivo každej stavby a stavbu priečok, nosných aj nenosných. Výber správneho prekladu ovplyvňuje hlavne statický posudok stavby. Pri stavbách z nižším statickým zaťažením je možné použiť prefabrikované preklady. Ak je však zaťaženie vysoké, statik z pravidla volí železobetónové preklady, ktoré je potrebné spraviť z ohýbanej betonárskej výštuže (roxorov). Následne je potrebné vytvoriť debnenie a zaliať betónom zvolenej pevnosti.

Murovacie tvárnice využívame pri stavbe nadzemných podlaží, na rozdiel od debniacich tvárnic. DT sa používajú pri betónových základoch, pivniciach a všetkých stenových konštrukcií, ktoré sa vystužujú.

Výhodou murovacích tvárnic je, že sa môžu “lepiť na lepidlo” na podobnej báze ako je PU pena. Tým sa zabzpečí veľmi rýchla  a pomerne lacná stavba. Opačným prípado je stavba murovacích tvárnic na maltu. V takom prípade je stavba časovo náročnejšia. Výhodou sú napríklad lepšie tepelno izolačné a zvukové vlastnosti.

Ponuka murovacích tvárnic na zhotovenie obvodového či nosného muriva domu je dnes dosť široká. U nás môžete nájsť murovacie materiály pre hrubú stavbu – murovacie tvárnice na murovanie vonkajších, aj vnútorných nosných a nenosných múrov a tiež priečkové tvárnice. Ponúkame kompletné stavebné systémy od pivnice až po strechu. Pre vytvorenie cenovej ponuky, prosím vyplňte žiadosť o cenovú ponuku, ktorú nájte na tomto odzake.