Polyuretánový tmel

Zobrazujú sa všetky 3 výsledky

Zobrazujú sa všetky 3 výsledky

Polyuretánové tmely možno zaradiť medzi špeciálne. Medzi hlavné výhody polyuretánových tmelov patrí, že sú vo vode nerozpustné, majú dlhú životnosť a svoj objem postupne zvyšujú tak, aby nedochádzalo k poškodeniu čerstvého betónu pri jeho tvrdnutí. Tieto tmely sú ľahko prispôsobiteľné na utesnenie rôznych detailov a výhodou je tiež ich výborná priľnavosť na rôzne druhy povrchov. Polyuretánový tmel je možné použiť na kov, drevo, plast, silikáty. Sú dlhodobo odolné voči morskej i vápennej vode, liehom, čistiacim prostriedkom aj slabým kyselinám, krátkodobo tiež voči benzínu, nafte a olejom rastlinného, živočíšneho a minerálneho pôvodu. Naopak, ich použitie nie je vhodné na sklo či keramiku. Ako aj u ostatných produktov, aj v prípade polyuretánových tmelov ponúkame tmely od overených výrobcov.
Polyuretánový tmel SikaSwell S-2 od spoločnosti SIKA je určený pre utesnenie vodonepriepustných konštrukcií a upevnenie bobtnajúcich profilov. Optimálne, postupne, niekoľko hodín napučiava pri kontakte s vodou, vďaka čomu počas tuhnutia nepoškodzuje betónovú konštrukciu. Medzi prednosti patrí tiež ľahká aplikácia, vysoká hospodárnosť, elasticita a trvalá odolnosť voči vode. Je vhodný na vodotesné stavebné konštrukcie a zastavenie prieniku vody, používa sa tiež na utesnenie pracovných škár, prechodov cez stenové i podlahové konštrukcie a pri všetkých typoch penetrácie aj konštrukčných škár. Naopak, systém nie je vhodný pre dilatačné škáry.
Pri aplikácii polyuretánových tmelov musí byť podklad nosný, suchý alebo matovo zavlhnutý, bez voľných častíc, prachu, oddebňovacích prostriedkov, hrdze a iného znečistenia. Pred aplikáciou je preto potrebné všetky uvoľnené častice, cementové mlieko, zvyšky hrdze a iné zle priľnavé vrstvy odstrániť vhodným ručným alebo strojovým spôsobom. Aj polyuretánové tmely máme skladom pripravené na okamžité odoslanie na vami zvolenú adresu. Radi Vám pripomíname tiež možnosť zapojenia sa do vernostného programu dobrého kutila, vďaka ktorému môžete nakupovať ešte výhodnejšie.