Akrylátový tmel

Zobrazuje sa všetkych 7 výsledkov

Zobrazuje sa všetkych 7 výsledkov

Akrylátový tmel stavebniny MPL Stavro

v stavebninách MPL Stavro uprednostňuje kvalitných a overených dodávateľov. Inak tomu nie je ani v prípade akrylátových tmelov. Výrobcovia ako DenBraven, Soudal, SIKA či Ceresit sú zárukou, že tmely, ktoré nakúpite, sú takej kvality, akú očakávate. Vďaka popisu, ktorý MPL Stavro uvádza pri každom produkte, sa aj menej skúsený majster nepomýli a kúpi presne to, čo potrebuje. Ako príklad je možné uviesť akrylátový tmel Ceresit CS 11.

Z popisu je možné sa dozvedieť, že je určený na vyplnenie prasklín a trhlín v rôznych materiáloch, akými sú napríklad plast, hliník, murivo, omietky či drevo, že výborne drží aj na pórovitých a nasiakavých materiáloch. Vyznačuje sa vysokou elasticitou, pretierateľnosťou farbami, vysokou priľnavosťou ku všetkým vyzretým, pórovitým a nasiakavým materiálom, ako sú napr. pórobetón, sadra, pieskovec, drevotriesky, sadrokartón, pripadne maliarske nátery a farby, keramické obklady a polystyrén. Je vhodný na použitie v interiéroch aj exteriéroch. Aj keď je vodeodolný, nie je vhodný na použitie na miestach trvalo zaťažených vlhkosťou.

Klasikou medzi akrylovými tmelmi je biely akrylový tmel Den Braven. Jednozložkový tesniaci škárovací tmel Den Braven je tvorený na báze akrylátovej disperzie. Po vytvrdnutí vytvára trvalo pevný, plasticko-elastický spoj. Je bez rozpúšťadiel a vďaka svojim antikoróznym vlastnostiam je vhodný aj na oceľ či pozinkovaný plech. Vyznačuje sa vysokou priľnavosťou na drevo, sadrokartón, murivo, betón a pod.. Je určený na opravy trhlín a prasklín v omietke, stenách, dreve, betóne, na tmelenie škár sadrokartónových konštrukcií, medzi rámami okien, dverí a stenami, okenných parapetov, sadrokartónových kaziet, škár medzi schodiskom a stenou. Využívajú ho tiež vzduchotechnici na tesnenie vzduchotechniky, rúr, kolien či prechodov.Väčšina akrylových tmelov je dodávaná v tubách, ktoré predpokladajú použitie vytláčacích pištolí. V ponuke však nájdete aj akrylové tmely v salámových baleniach, napríklad Sikacryl – S od spoločnosti SIKA či akrylové tmely vo vedrách, ako napríklad štukový akrylový tmel HET na štukové omietky.Nezabudnite, že váš výhodný nákup môže byť ešte výhodnejší, ak budete využívať výhody vernostného programu.