Bitúmenové lepidlo

Zobrazuje sa všetkych 5 výsledkov

Zobrazuje sa všetkych 5 výsledkov

Bituménové lepidlo: Významné Použitie a Dôležité Informácie

Bituménové lepidlo je v stavebníctve a remeselných odvetviach významným materiálom, ktorý sa používa na rôzne účely. Jeho unikátne vlastnosti ho robia ideálnym pre lepenie, tesnenie a izoláciu v rôznych situáciách. V tomto článku sa budeme zaoberať bituménovým lepidlom, jeho použitím a dôležitými informáciami, ktoré by vám mohli pomôcť pri stavebných projektoch.

Čo je Bituménové Lepidlo?

Ide o lepivý materiál, ktorý je založený na bitúmene, ktorý je hydrofóbny a má vynikajúcu adhéziu. To znamená, že sa ľahko lepí na rôzne povrchy a odoláva vlhkosti. Bituménové lepidlo sa vyrába v rôznych formách, vrátane tekutých a samolepiacich materiálov. To umožňuje jeho široké použitie pri rôznych projektoch.

Použitie Bituménového Lepidla

Má množstvo použití, vrátane:

1. Lepenie Asfaltových Pásov

Bituménové lepidlo sa často používa na lepenie asfaltových pásov na rôznych povrchoch. Je to dôležité pri stavbe alebo oprave strechy, kde asfaltové pásy zabezpečujú odolnosť voči vlhkosti a teplu.

2. Tesnenie Stavieb

Pri stavbe a renovácii budov je takéto lepidlo používané na tesnenie spojov, čím sa zabezpečí, že neunikne vlhkosť alebo vzduch. Toto je dôležité pre dlhotrvajúcu ochranu budov pred poškodením.

3. Lepenie XPS Izolácie

Bituménové lepidlo sa často používa na lepenie extrudovaného polystyrénu (XPS) izolácie na rôzne povrchy. Toto pomáha zvýšiť energetickú efektívnosť budov tým, že znižuje únik tepla.

4. Iné Aplikácie

Okrem uvedených použití sa bituménové lepidlo môže uplatniť aj v iných aplikáciách, ako je lepenie asfaltových dlažieb, lepenie strešných krytín a podobne.

Dostupné Produkty

Na webovej stránke MPL Stavro nájdete široký výber týchto lepidiel od rôznych výrobcov, vrátane:

– Sikaflex lepidlo na asfaltové pásy

– Lepidlo na asfaltové pásy za studena

– Penetrák pod asfaltové pásy

– Lepenie XPS na asfaltový pás

Tieto produkty sú k dispozícii v rôznych formách a baleniach, čo vám umožňuje vybrať si ten, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám.

Záver

Je dôležitým materiálom pre stavebníctvo a remeselné projekty, ktorý sa vyznačuje výbornou adhéziou a odolnosťou voči vlhkosti. Jeho použitie je rozmanité a zahrňuje lepenie asfaltových pásov, tesnenie stavieb, lepenie izolácie a ďalšie aplikácie. Pre kvalitné bituménové lepidlo si môžete vybrať z rôznych produktov dostupných

Sú ideálnou voľbou pri opravách stykov na stenách, majstri ich využívajú aj pri oplechovaní či na opravy stykov na strechách. Tesniaca lepiaca páska MultiSeal od spoločnosti SIKA je odolná voda vlhkosti, poveternostným vplyvom, UV a bitúmenom. Môžete ju pretierať a spracovávať aj pri nízkych teplotách. Samolepiaca páska je modifikovaná kaučukom a na jednej strane laminovaná hliníkovou fóliou.