OSB Dosky

Zobrazujú sa všetky 4 výsledky

Zobrazujú sa všetky 4 výsledky

OSB dosky

OSB dosky sa vyrábajú  jednoduchou technológiou z vrstiev lisovaných triesok, ktoré sú na seba kolmo orientované. Drevo, ktoré sa používa na ich výrobu, je najčastejšie borovicové. Vďaka tomu sa vyznačujú pevnosťou, nosnosťou a dobrou cenou. Ich výroba je ekologickejšia napríklad v porovnaní s preglejkou – spracujú sa pri nich zvyšky guľatiny. V našej ponuke nájdete drevoštiepkové OSB dosky III, rôznych formátov, ktoré sú:

  • zaťažiteľné nosné dosky,
  • vhodné pre priečky do mierne vlhkého prostredia,
  • vhodné pre interiér, i exteriér.

OSB dosky majú široké využitie pri výstavbe vášho domu, ale takisto aj na dokončovacie práce. Veľmi rozšíreným použitím sú historicky podbitia striech, ktoré sa však dnes dajú nahradiť UNI doskami od Austrothermu. UNI dosky nie je potrebné sieťkovať a dajú sa priamo penetrovať a ťahať exteriérovou omietkou.

Ďalej sa tieto dosky často používajú na dotvorenie podkrovných priestorov – podlahy v šítoch, podbitie na šikminách v neobytných nezateplených častiach, na vytváranie kastlíkov, na podbitia drevených prístreškov… Z pohľadu dotvorenia a interiéru majú široké vyžitie na opravy a údržbu. Napr. oprava nábytku, dekoratívny charakter v rôznych prevádzkach. Naši zákazníci ich napríklad použili na dotvorenie kaviarne, ale aj pohybového centra na cvičenie.

Viac sa dočítate aj v našom blogu:

Ak by ste mali záujem o konkrétny typ, napíšte nám na stavebniny@mplstavro.sk.