Impregnácia dreva

Zobrazuje sa všetkych 9 výsledkov

Zobrazuje sa všetkych 9 výsledkov

Nespoliehajte sa na to, že lak či lazúra ochránia dokonale váš strešný krov, záhradný nábytok, plot či terasu. Základnou ochranou dreva pred termitmi, hubami či plesňami je chemická impregnácia dreva. Účinné chemické látky doslova zakonzervujú drevo jedom, vďaka ktorému je váš nábytok v interiéri či exteriéri dokonale chránený.
V ponuke má pre vás MPL Stavro štandardne transparentnú, hnedú a zelenú farbu v kilových alebo 5 kilových baleniach, ktoré v prípade potreby môžete ďalej pretierať vrchným náterom.

Drevo z nášho domáceho prostredia vydrží iba niekoľko rokov, preto sa o jeho trvanlivosť musíme postarať sami. Impregnácia je prvým krokom ochrany, chráni ho pred vonkajšími vplyvmi, biologickými škodcami, či UV žiarením. Ide o proces, kedy sa drevo napúšťa chemickými látkami, ktoré zabránia jeho poškodzovaniu. Impregnácia sa vsakuje hlboko do jeho “tela”. Obsahuje biocídy, ktoré rozdeľujeme na fungicídy a insekticídy. Fungicídy ho chránia pred hubami a plesňami. Insekticídy ho zase ochránia pred rôznym hmyzom. O tom, aký impregnačný prostriedok použiť a ako ho aplikovať závisí najmä od toho, kde sa bude používať. Impregnácia sa môže naniesť iba na zdravé, suché a dobre vyzreté drevo. Iba tak bude jeho účinnosť dlhodobá.

Pre ošetrenie dreva sme si pripravili viacero článkov v našej rubrike:

  1. Aj o drevo sa treba starať
  2. 6 krokov pre oživenie záhradného nábytku
  3. Ako obnoviť drevo v exteriéri po zime?
  4. Aj o drevo sa treba starať
  5. ROZHOVOR Zo starého nové – renovácia nábytku
  6. Riedidlo – podľa čoho vybrať?
  7. 5 krokov, ako správne obnoviť náter dreva
  8. Jednoduchý návod, ako docieliť vintage vzhľad dreva
  9. Ako vybrať správnu farbu na drevo?