Silikón

Zobrazuje sa všetkych 9 výsledkov

Zobrazuje sa všetkych 9 výsledkov

Ako správne používať a aplikovať sanitárny silikón do kúpeľne

Sanitárny silikón je nepostrádateľným materiálom pre každého majiteľa kúpeľne. Slúži nielen na tesnenie a ochranu pred vlhkosťou, ale aj na estetické a funkčné vylepšenia. V tomto článku vám poskytneme užitočné rady a postupy na to, ako správne používať sanitárny silikón vo vašej kúpeľni.

Môže ísť silikón na silikón?

Jedna z bežných otázok týkajúcich sa sanitárneho silikónu je, či môžeme nanášať nový silikón na ten starší. Odpoveď je áno, ale s niekoľkými dôležitými ohľadmi.

Je dôležité zaistiť, že starý silikón je v dobrom stave a neplesniví. Ak je starý silikón znehodnotený, odporúča sa ho odstrániť a aplikovať nový. Pri nanášaní nového silikónu na starý by mal byť starý silikón dôkladne očistený a vysušený. Použitie primeru (špeciálneho adhézneho prostriedku) môže pomôcť zabezpečiť lepšie spojenie nového silikónu s tým starým.

Ako silikónovať rohy?

Silikónovanie rohov je dôležité, pretože v kúpeľni sa často stretávame s rohmi a spojmi medzi obkladom a dlažbou. Správna aplikácia silikónu na tieto miesta môže zabrániť prenikaniu vody a vlhkosti, čím sa predchádza tvorbe plesní a hniloby.

Postup:

 1. Príprava povrchu: Pred aplikáciou silikónu dôkladne vyčistite rohové spoje a povrchy, ktoré budú v kontakte so silikónom. Odstráňte zvyšky starého silikónu, špiny a vlhkosti.
 2. Nanášanie primeru: Aplikujte primer na povrchy, ktoré budete silikónovať. Primer zvýši adhéziu silikónu a zlepší jeho trvanlivosť.
 3. Aplikácia silikónu: Použite kvalitný sanitárny silikón a aplikujte ho rovnomerne do rohových spojov. Môžete použiť špeciálny aplikátor na silikón, aby ste dosiahli hladký povrch.
 4. Vyhladenie: Ihneď po aplikácii silikónu použite vyhladzovací nástroj alebo prst navlhčený v mydlovej vode na vyhladenie povrchu. Tým dosiahnete rovnomerný vzhľad a odstránite zbytočné silikónové hrčky.
 5. Vyschnutie: Nechajte silikón vyschnúť podľa pokynov na obale. Počas tohto obdobia sa vyvarujte kontaktu s vodou.

Silikón na silikón

Niekedy sa môže stať, že je potrebné naniesť nový silikón na miesto, kde už existuje starý silikón. Ak to chcete spraviť správne, dodržiavajte tieto kroky:

 1. Odstránenie starého silikónu: Starý silikón musí byť dôkladne odstránený. Použite vhodný odstraňovač starého silikónu a odstráňte ho čo najdôkladnejšie.
 2. Príprava povrchu: Povrch musí byť čistý, suchý a bez zvyškov starého silikónu. Použite primer na zvýšenie adhézie nového silikónu.
 3. Aplikácia nového silikónu: Aplikujte nový sanitárny silikón rovnomerne a podľa potreby vyhladte.
 4. Vysychanie: Nechajte nový silikón vyschnúť podľa návodu na obale.

Ako odstrániť silikón okolo vane?

Odstránenie starého silikónu okolo vane je dôležité, ak začnete pozorovať škvrny, plesne alebo poškodenia. Tu je postup, ako na to:

 1. Odstránenie starého silikónu: Pomocou vhodného odstraňovača starého silikónu a ostrého noža odstráňte starý silikón. Buďte opatrní, aby ste nepoškodili povrch vane.
 2. Čistenie povrchu: Po odstránení starého silikónu dôkladne vyčistite povrch okolo vane a nechajte ho vyschnúť.
 3. Aplikácia nového silikónu: Postupujte podľa vyššie uvedeného postupu pre aplikáciu nového silikónu. Upozorňujeme, že je dôležité použiť sanitárny silikón určený pre

V našej ponuke v žiadnom prípade nesmie chýbať. Skutočne široký výber silikónov je rozdelený do troch hlavných skupín, ktorými sú sanitárne silikóny, univerzálne silikóny a transparentné silikóny. Okrem samotných silikónov MPL Stavro nezabúda ani na doplnkový tovar a náradie, ktoré vám uľahčia či umožnia prácu so silikónom. V ponuke preto nájdete aj výtlačné pištole, zahladzovače silikónu či odstraňovače silikónu.
Že nie ste skúsený majster? Nevadí! Vďaka profesionálnemu popisu pri každom produkte ľahko zistíte, ktorý silikón je pre vás ten pravý.

Viac sa dočítate aj v našom blogu: