Hydroizolácia podlahy

Zobrazuje sa všetkych 8 výsledkov

Zobrazuje sa všetkych 8 výsledkov

Zabezpečte vašej stavbe, domu či chate maximálnu ochranu proti vode, vlhkosti aj radónu vďaka kvalitnej tekutej hydroizolácii. Hydroizolácia podláh je základom toho, aby vaše steny a murivo ostali suché aj vo vlhkom prostredí. Vďaka hydroizolácii sa voda nedostane do konštrukčných prvkov a ďalej, aj mimo samotnej miestnosti. V prípade, že podlaha v sprchovacom kúte nie je dostatočne izolovaná, voda môže preniknúť do muriva a s veľkou pravdepodobnosťou sa vlhké fľaky či plesne začnú objavovať aj na stenách miestností, ktoré s kúpeľňou susedia.
Hydroizolácia podlahy je vykonávaná viacerými spôsobmi. Medzi najznámejšie patria napríklad hydroizolácia asfaltovými pásmi, hydroizolačnými plastovými fóliami či tekutou lepenkou vo vedre. Na hydroizoláciu rôznych betónových a železobetónových konštrukcií môžete použiť napríklad lepenku vo vedre značky Hasoft, ktorá má v našej ponuke stabilné miesto. Vyznačuje sa vysokou priľnavosťou aj ku kovovým podkladom, ktoré chráni pred koróziou. Trvalo odoláva vysokému tlaku vody, vhodná je aj na anhydritové potery. Je vhodná na utesnenie povrchu betónových konštrukcií v hydrotechnických stavbách, vo vodárenstve a ako tesniaca vrstva pod keramické obklady alebo iné nášľapné vrstvy v kúpeľniach, bazénoch a vodných nádržiach.
V porovnaní s asfaltovou lepenkou má dlhšiu životnosť. Betónové podklady chráni pred vplyvmi prostredia, má výbornú UV stabilitu a vhodná je aj ako ochrana proti prienikom radónu. Je odolná voči ropným produktom aj trvalému pôsobeniu kyslých roztokov do pH 1,5 a zásaditých roztokov do pH 13,0. Každý majster pracujúci s tekutou hydroizoláciou Hasoft ocení jednoduchú manipuláciu a možnosť aplikácie už po 7 dňoch od položenia betónu. Nanáša sa štetcom alebo valčekom v dvoch až troch vrstvách. Dôležité je, aby nová vrstva bola natieraná až po vyschnutí predchádzajúcej. V prípade, že ma slúžiť ako protiradónová ochrana či ako parotesná izolácia, odporúčame dodržať minimálnu hrúbku náteru 2 mm. Lepenku vo vedre je možné použiť pri styku s pitnou vodou s podmienkou, že pomer ošetrenej plochy k objemu vody bude minimálne 1:10 (ošetrená plocha v cm² : objemu vody v cm³). Vďaka dostatočným skladovým zásobám budete mať tovar z našej ponuky na stavbe nie len skutočne výhodne, ale aj expresne rýchlo.