Hydroizolácia do kúpeľne

Zobrazuje sa všetkych 16 výsledkov

Zobrazuje sa všetkych 16 výsledkov

Hydroizolacia do kupelne predstavuje kľúčovú súčasť renovácie alebo výstavby novej kúpeľne, kde je ochrana proti vlhkosti a vode nevyhnutná pre zachovanie integrity stavby a dlhodobú odolnosť materiálov. Táto izolačná vrstva, obvykle realizovaná pomocou rôznych typov membrán alebo náterov, je aplikovaná na podlahy a steny v oblastiach, kde je očakávaný priamy kontakt s vodou, ako sú sprchové kúty, okolie vane a umývadiel. Správna hydroizolácia zabráni prenikaniu vody do štruktúry budovy a zamedzí vzniku plesní a hub, čím zaručí bezpečnosť a zdravé životné prostredie. Preto je dôležité vybrať kvalitné materiály a postupovať podľa presných inštrukcií výrobcu alebo dôverovať odborníkom, aby bola hydroizolácia efektívna a spoľahlivá.

Inšpirujte sa aj v našich blogoch:

Stáva sa, že stavebník podcení potrebu kvalitnej hydroizolacie do kupelne. Hydroizolačné nátery zabraňujú vnikaniu vody a vlhkosti do materiálu. V prípade, že vaša kúpeľňa, pivnica, sklad či garáž nie sú voči vode a vlhkosti dostatočne chránené, môže vám to spôsobiť nemalé škody v budúcnosti. Hľadať dôvody, prečo vám vlhnú steny, prípadne prečo sa vytvárajú plesne je časovo i finančne nákladné. A rozmýšľať potom ako odstrániť pleseň na stene, takisto nikoho nebaví. Búrať podlahu, sekať dlažbu či obklad, po odstránení problému opäť klásť novú dlažbu, nový obklad či nanovo maľovať poškodené steny, zaťaží váš rozpočet skutočne nemalou sumou.
Interiérový hydroizolačný náter Sikalastic – 220W od spoločnosti Sika, ktorý máme štandardne skladom vo viacerých hmotnostných baleniach, vytvára dokonalú vode odolnú vrstvu. Zároveň je odolný voči stárnutiu. Je obľúbený vďaka spoľahlivosti a všestrannému využitiu, čo sa povrchov týka. Túto jednozložkovú hydroizoláciu môžete aplikovať na betón, cementové omietky, sadrokartónové dosky, anhydridové omietky, suché stierky aj pôvodné keramické dlažby a obklady. Sikalastic – 220 W je vhodný pre normálne až vysoko zaťažené vlhké priestory, na steny aj podlahy, ako sú napr. sprchové kúty a kúpeľne. Hydroizolačný náter aplikujte valčekom alebo oceľovou stierkou na riadne vytvrdnutý, suchý podklad, bez nečistôt akými sú napríklad prach, mastnota, olej, cementové mlieko či nátery. Pre dosiahnutie optimálneho utesnenia je potrebné aplikovať dve vrstvy. Druhú vrstvu aplikujte až po úplnom zatvrdnutí prvej vrstvy. V prípade, že hydroizolačný náter Sikalastic – 220 W aplikujete na cementový poter, musí byť vyzretý minimálne 28 dní so zbytkovou vlhkosťou do do 2 %. Ak sa jedná o podklad na báze anhydridu, zbytková vlhkosť nemôže byť vyššia ako 2,5 %. Výrobca zároveň odporúča, aby pohyblivé škáry a napojenia medzi podlahou a stenou boli zabezpečené pomocou pások Sika® SealTape F, Sika® SealTape F IC a Sika® SealTape F OC. Prestupy v podlahe musia byť zhotovené pomocou pásky Sika® SealTape F.