Najčastejšie chyby pri rekonštrukcií a zariaďovaní kúpeľne: Tomuto sa vyhnite.

Zariaďovanie či rekonštrukcia kúpeľne si vyžaduje dôkladnú prípravu a dostatok času. Rady skúseného kúpeľňového dizajnéra sú v tomto prípade nevyhnutné. Pomôže vám odhaliť skryté zákutia, ktoré by vám pri každodennom používaní kúpeľne mohli znepríjemniť život.

Staviate nový dom alebo zariaďujete byt v novostavbe? Pravdepodobne je súčasťou katalógového projektu aj vaša budúca kúpeľňa. Skúste si ju predstaviť. Spĺňa vaše nároky? Je umývadlo či vaňa tam, kde ich potrebujete? Kúpeľňu budete používať niekoľkokrát za deň, tu nie je priestor pre kompromisy. Najlepším riešením je spoľahnúť sa na kvalitného kúpeľňového dizajnéra. Návšteva overeného kúpeľňového štúdia ešte pred zavedením vodovodnej a kanalizačnej siete a elektriny vám vie ušetriť nemalé peniaze a tiež nervy.

 

Nebráňte sa investícii

Pri výbere obkladov, dlažby, sanity, batérií či doplnkov sa nesnažte silou-mocou ušetriť. Kvalitné produkty, ktoré vám poslúžia niekoľko rokov, vyžadujú väčšiu prvotnú investíciu, no prinášajú so sebou množstvo výhod – jednoducho sa čistia, sú odolné voči pôsobeniu vody (napr. vodnému kameňu), zachovávajú si farebnú stálosť, pevnosť a bezpečnosť. Výmena lacnej akrylátovej vane, ktorá vydržala len niekoľko mesiacov, vám poriadne zavarí – všetky peniaze, ktoré ste ušetrili pri jej kúpe, budete musieť aj s úrokmi investovať do prerábky.

Dôležité: Grafický návrh kúpeľne si dajte urobiť ešte skôr, ako budete mať pripravené rozvody vody, elektriny, rozmiestnenie zásuviek. Iba ak dáte dizajnérovi dostatočne voľné ruky, dokáže vám vytvoriť kúpeľňu snov. Ak bude limitovaní už existujúcim umiestnením odpadu či vodovodnej batérie, zázraky na počkanie už nečakajte. Spoľahnite sa na kúpeľňové štúdio, ktoré má dostatok skúseností a spokojných klientov.

 

5  CHÝB, KTORÝM BY STE SA MALI VYHNÚŤ PRI ZARIAĎOVANÍ KÚPEĽNE

 

Nevhodna-dispozicia-mplstavoOdporucana-dispozicia-mplstavro

  • Toaleta oproti dverám: Umiestnenie WC hneď oproti dverám je nepraktické, neestetické a navyše narušuje intimitu. Týka sa to, samozrejme, spojených toaliet s kúpeľňami. WC by malo byť aspoň mierne ukryté za výklenkom či sprchovým kútom.  Dobrá rada: Rekonštruujete starú kúpeľňu? Premiestnenie existujúcej toalety – s odpadom a prívodom vody, nie je také jednoduché. Bude vás stáť veľa času, práce aj peňazí. Ak vám nevyhovuje súčasná dispozícia, obráťte sa na kúpeľňové štúdio, ktoré vám pomôže navrhnúť najlepšie riešenie – ekonomické aj estetické.

 

  • Sprchový kút zo skla za dverami: Sprchový kút zo sklenenými výplňami dverí je už síce v dnešnej dobe vyrobený z pevného a odolného materiálu, no pri umiestnení hneď za dvere sa môže jednoducho poškodiť alebo spôsobiť nepríjemnmý úraz. Navyše, sprchový kút by mal byť dostatočne prístupný – odporúča sa nechať okolo neho dostatok voľného priestoru.

 

  • Ukrytá vaňa: Vaňa by mala byť centrom celej kúpeľne. Je to výrazný a esteticky pôsobiaci prvok, preto ju umiestnite tak, aby vynikla, netreba ju schovávať za dvere. Trendy sú aj voľne stojace vane na nožičkách umiestnené v priestore.

 

  • Umývadlo priamo pod oknom: Umývať si ruky a dívať sa pritom von z okna je síce romantická predstava, no nepraktická. Nad umývadlo patrí zrkadlo a navyše nevhodne umiestnená batéria môže brániť otváraniu okna. Vyhnete sa aj zbytočnému častému umývaniu pofŕkaného okna.

 

  • Nakupovanie narýchlo: Výber obkladu by ste mali realizovať 2 – 3 mesiace pred samotnou rekonštrukciou či zariaďovaním. Na niektoré modely sa čaká – nie sú naskladnené, prípadne sa vyrábajú na objednávku. Často sú to práve obľúbené španielske či talianske značky, ktorých dovoz trvá dlhšie. Dostatok času na prípravu sa navyše odrazí aj na vychytaní prípadných nedostatkov.

 

Viete, na čo musíte myslieť, aby vás doma čakala kúpeľňa vašich snov? Prečítajte si v ďalšom blogu ako postupovať.

    Nie je možné pridávať komentáre.