Fasádne omietky

Zobrazených 1–20 z 31 výsledkov.

Zobrazených 1–20 z 31 výsledkov.

Fasádne omietky sa využívajú na vytvorenie povrchovej úpravy na omietkach stavieb. Sú vystavené  rozličným klimatickým vplyvom. Trh dnes ponúka širokú škálu fasádnych omietok, ktoré sa od seba líšia v mnohých parametroch: v štruktúre, použitých materiáloch, UV stabilite, vodeodolnosti, či priepustnosti. Z hľadiska štruktúry sú k dispozícii hladené alebo ryhované, s rozličnou veľkosťou použitých zŕn. Vybrať si tú správnu môže byť náročné. U nás máme k dispozícii akrylátové fasádne omietky, založené na báze akrylátových živíc a syntetických polymérov, silikátové – založené na báze tekutého draselného skla a taktiež silikónové.
Prídite sa poradiť osobne do našej predajne MPL Stavro v Trenčíne. Vašu fasádu Vám namiešame v našom tónovaciom centre CERESIT a HET.
Silikónové fasádne omietky sú vytvorené na silikónovej báze. Majú všetky výhody akrylátových, aj silikátových omietok. Vďaka svojmu zloženiu zabraňujú hlbšiemu vniknutiu alebo uchyteniu sa mikročastíc prachu, stenových rias a plesní a pomáhajú zabezpečiť ich základnú funkciu  – ochranu stien budov. Ich nespornou výhodou je samočistiaci efekt, vodeodolnosť, paropriepustnosť a farebná stálosť. Obľúbenou značkou u nás sú silikónové omietky Ceresit, ktoré je možné získať v 511 farebných odtieňoch.