Penetrácia a adhézny mostík

Zobrazených 1–20 z 29 výsledkov.

Zobrazených 1–20 z 29 výsledkov.

Penetrácia, hĺbkový penetračný náter alebo ľudovo tiež penetrák je základným ochranným náterom zabezpečujúcim zjednotenie a spevnenie nasiakavosti materiálu. V závislosti od druhu penetrácie, sa využíva najmä na murivo, omietky, nekonštrukčný betón, anhydrit, sadrokartónové a cementovláknité dosky i minerálne podklady. Penetračný náter zvyšuje pevnosť a mechanickú odolnosť podkladu.Naopak, v prípade, že penetráciu nepoužijete, môže sa stať, že napríklad farba na stenu nebude po jej aplikácii držať a bude sa odlupovať.
Penetráciu vyberajte podľa materiálu, pod ktorý má ísť. Ak hľadáte vhodnú najmä pod fasádne farby, využiť môžete napríklad pigmentovú penetráciu UP – Grund od spoločnosti HET, ak idete maľovať steny, betón či sadrokartónové dosky, využiť môžete hĺbkovú penetráciu od výrobcu Den Braven s až o 25% vyšším hĺbkovým účinkom ako bežné penetračné nátery.
Okrem penetračných náterov nájdete na tejto podstránke aj iné prípravky potrebné na prípravu podkladu pre maľovanie alebo ďalšiu úpravu povrchu, ako napríklad adhézne mostíky, hydrofobizačné prostriedky, prípravky proti plesniam, a pod.

Ak ste sa už niekedy pokúšali o prekrytie materiálu, potom ste možno už počuli o penetračnom nátere. Penetrácia, hĺbkový penetračný náter alebo ľudovo tiež penetrák, je základným ochranným náterom, ktorý zabezpečuje zjednotenie a spevnenie nasiakavosti materiálu. V tomto článku sa dozvieme všetko, čo potrebujeme vedieť o penetračnom nátere a prečo by sme vždy mali dbáť na to, aby sme našu prácu vždy dokončili s týmto jedinečným vrstvovým ochranným náterom.

## Už nikdy nezabudni na Penetračný náter!

Penetrácia, hĺbkový penetračný náter alebo ľudovo tiež penetrák je vyrobený z kysličníka železnatého a síranu železnatého. Je to veľmi účinný spôsob, ako zabezpečiť, aby bola vrstva materiálu pripravená na ďalšie nátery alebo maľby. Penetračný náter môže byť aplikovaný na akýkoľvek druh substrátu, ako je hliník, betón, drevo, kov a mnoho ďalších materiálov. Tento náter môže byť tiež použitý na zlepšenie pevnosti materiálu, zabránenie vzniku korózie a zabránenie vlhkosti v materiáli.

Penetrácia má schopnosť vsiaknuť sa hlboko do dutín materiálu a potom sa rozpustiť alebo vytvárať mikrotrhlinky, ktoré pomáhajú vytvárať viacplánovú ochranu proti korózii. Pri aplikovaní penetračného náteru je dôležité aplikovať ho rovnomerne, aby bolo možné dosiahnuť maximálny efekt.

## Objav skryté tajomstvo účinnej ochrany – Penetrák!

Penetrácia je veľmi účinným spôsobom ochrany pred poškodením a koróziou. Po aplikácii penetračného náteru sa materiál stáva viac odolný voči korózii a pôsobeniu vody. Umožňuje to, že materiál je schopný odolávať výrazným zmenám teploty a vlhkosti. Táto vlastnosť je veľmi dôležitá pre prekrytie materiálu v rôznych podmienkach a poveternostných podmienkach. Penetračný náter je tiež veľmi účinný pri odstraňovaní nečistôt a nečistôt z materiálu.

Naviac, penetračný náter je veľmi cenovo dostupný a je k dispozícii vo veľkom množstve rôznych farieb. Je to skvelý spôsob, ako vytvoriť estetický vzhľad pre prekrytie materiálu. Je tiež veľmi jednoduchý na aplikáciu a môže byť rýchlo nanesený na akýkoľvek druh materiálu.

Zhrnuli sme, prečo je penetračný náter taký dôležitý pre ochranu materiálu pred vlhkosťou, koróziou a inými poškodeniami. Je to veľmi cenovo dostupný a ľahko aplikovateľný vrstvový náter, ktorý sa hodí ako pre domácich majstrov, tak aj pre profesionálov. Jeho účinnosť je vysoká a pomáha materiálu odolávať výrazným zmenám teploty a vlhkosti. Tento náter je jedinečný, pretože je schopný vsiaknuť sa hlboko do materiálu a vytvárať viacplánovú ochranu. Ak hľadáte efektívny spôsob ochrany pre materiál, potom je penetračný náter tým pravým riešením pre vašu prácu!