Quick Mix

Zobrazujú sa všetky 3 výsledky

Zobrazujú sa všetky 3 výsledky

Fasádne lepidlá sú kľúčovým komponentom pri realizácii fasádnych obkladov a omietok. Tieto lepidlá sa používajú na upevnenie obkladových materiálov, ako sú tehly, dlaždice, kameny, izolačné dosky a podobne, na povrch budovy. Pre cementové a mrazuvzdorné lepidlá platia špecifické vlastnosti a použitie, ktoré by som vám rád opísal.

Cementové lepidlo:

Cementové lepidlá sú základným typom lepidla používaného pri inštalácii obkladov a omietok na fasádach budov. Tieto lepidlá majú nasledujúce charakteristické vlastnosti:

  1. Vysoká pevnosť spoja: Cementové fasádne lepidlo poskytuje silný a trvanlivý spoj medzi obkladom a podkladovou stenou. Táto pevnosť je dôležitá pre dlhotrvajúcu životnosť fasády.
  2. Odolnosť voči vlhkosti: Cementové lepidlá majú schopnosť odolať vlhkosti a poveternostným podmienkam, čo ich robí vhodnými pre použitie na exteriérových fasádach.
  3. Adhézia: Dobrá adhézia na rôzne povrchy je dôležitá, pretože fasádne obklady môžu byť vyrobené z rôznych materiálov.
  4. Rýchle schnutie: Rýchle schnutie lepidla môže zrýchliť proces inštalácie a umožniť rýchlejšiu prácu na fasáde.

Mrazuvzdorné lepidlo:

Mrazuvzdorné lepidlá sú špeciálne formulované na odolnosť voči nízkym teplotám a mrazu, čo ich robí vhodnými pre použitie v oblastiach s prísnejšími zimnými podmienkami. Tieto lepidlá majú nasledujúce vlastnosti:

  1. Nízkoteplotná adhézia: Mrazuvzdorné lepidlá zachovávajú svoju pevnosť a adhéziu aj pri nízkych teplotách, čím sa zabezpečuje spoľahlivá inštalácia v chladnom počasí.
  2. Ochrana pred zmrznutím a odmrazovaním: Tieto lepidlá obsahujú zložky, ktoré zabraňujú zmrazovaniu a odmrazovaniu, čím sa chránia pred poškodením spôsobeným mrazom a táním.
  3. Odolnosť voči vlhkosti: Rovnako ako cementové fasádne lepidlá, mrazuvzdorné lepidlá sú odolné voči vlhkosti a zabezpečujú spoľahlivú ochranu pred vlhkosťou.
  4. Dlhodobá trvanlivosť: Vzhľadom na extrémne podmienky, ktorým sú vystavené fasády v mrazivých oblastiach, mrazuvzdorné lepidlá majú schopnosť zachovať pevnosť a trvanlivosť po dlhú dobu.

Pri výbere lepidla je dôležité zvážiť miestne klimatické podmienky a typ obkladových materiálov, ktoré budú inštalované. Mali by byť vybrané tak, aby zabezpečili spoľahlivú a trvanlivú fasádu s ohľadom na konkrétne potreby projektu.