Ceresit Škárovacia hmota Ceresit CE-89 ULTRAEPOXY Premium 2.5kg

 59.70/ks
(vrátane DPH)

Škárovacia hmota Ceresit CE 89 ULTRAEPOXY Premium je dvojzložková epoxidová chemicky odolná malta na lepenie a škárovanie obkladov a dlažieb.

 
ZĹAVA 7% pri nákupe nad 50€! Zľava sa nevzťahuje na produkty v kategórii Výpredaj a inak zľavnený tovar.
Katalógové číslo: - Kategórie: Značka:

Sme tu pre Vás už od roku 1996.

Objednávky do 11:00
odosielam v ten istý
pracovný deň.

Auto s hydraulickou rukou – ROZVOZ Považie. Eshop objednávky cez SDS, GLS, Packeta a osobný odber.

9 800+ produktov
skladom.

Popis

Škárovacia hmota Ceresit CE 89 ULTRAEPOXY Premium je dvojzložková epoxidová chemicky odolná malta na lepenie a škárovanie obkladov a dlažieb.

VLASTNOSTI

 • zvýšená UV odolnosť a vodeodolnosť
 • vysoká stálofarebnosť
 • jednoduchá aplikácia a čistenie, ako pri cementových maltách
 • vysoká odolnosť proti chemickému a mechanickému zaťaženiu
 • znížené riziko tvorby trhlín
 • vhodná aj ako lepidlo
 • na šírku škár 1–15 mm
 • pre interiér i exteriér
 • vhodná pre styk s potravinami

OBLASTI POUŽITIA

Ceresit CE 89 je určená pre chemicky odolné lepenie a škárovanie keramických obkladov, dlažieb, mozaiky so škárou 1–15 mm, v priestoroch ako sú napr.: obytné, verejné, priemyselné priestory, kúpeľne, sprchy, bazény, nádrže s termálnou alebo brakickou vodou, sauny, parné kúpele, podklady s podlahovým vykurovaním, kuchynské pracovné dosky, terasy, balkóny. Vhodná pre styk s potravinami. Hmota je vhodná na lepenie a škárovanie keramických krytín v oblastiach s pôsobením agresívnych látok (viď tabuľka chemických odolností), ako sú napr.: mliekarne, bitúnky, reštaurácie, potravinárske výrobne a pod. Vhodná na lepenie a škárovanie mozaiky v bazénoch na vodotesných membránach ako napr. Ceresit CL 50, Ceresit CL 69.

PRÍPRAVA PODKLADU

Ceresit CE 89 priľne ku všetkým, nosným, čistým a suchým podkladom, ktoré sú bez látok znižujúcich priľnavosť. Pri škárovaní dbajte na vyčistenie škár od lepidla, lepidlo musí byť vytvrdnuté a zbavené vody. Škáry musia byť čisté, rovnomerne hlboké a široké. Pre dokonalé priľnutie ku kovovým podkladom odporúčame kovy zbaviť korózie, a povrch kovu ošetriť inhibítorom korózie. Pred aplikáciou sa uistite, či sú keramické prvky vhodné na aplikáciu epoxidovaj malty, aby nedošlo k ich poškodeniu počas lepenia, alebo škárovania.

SPRACOVANIE škárovacia hmota Ceresit CE 89

Balenie Ceresit CE 89 obsahuje dva komponenty. Komp. A obsahuje epoxidové spojivo, zmes kremičitých plnív a prísady. Komp. B obsahuje zmes organických katalyzátorov.

Miešací pomer:
Komp. A: 100 váhových dielov
Komp. B: 8 váhových dielov
Komponenty su v balení navážené podľa uvedeného miešacieho pomeru.

Miešanie: Vylejte Komp. B z plastového sáčku do nádoby s Komp. A. Komp. B dôklade a bezo zvyšku vytlačte z obalu. Následne zmes dôkladne premiešajte pomocou nízkootáčkového miešadla (max. 400 ot./min.). Miešajte dôkladne, kým nevznikne homogénna hmota bez hrudiek a závojov. Pomocou špachtle zoškrabte hmotu zo stien miešacej nádoby a opäť dôkladne premiešajte. Neodporúčame ručne miešať. Nepridávajte žiadnu vodu ani iné látky a tekutiny. Nesprávne zamiešanie, alebo nedodržanie uvedených odporúčaní môže spôsobiť poruchy vytvrdzovania.

Lepenie obkladov a dlažieb: Ceresit CE 89 sa používa metódou tenkovrstvového lepenia. Veľkosť zubov stierky prispôsobte podľa veľkosti formátu obkladu, dlažby, alebo kameňa,v súlade s aktuálne platnými normami a predpismi. Čas spracovania je zhodný s časom korekcie, t.j. 60 min, pri teplote +18°C. Pri lepení keramických krytín vystavených náročným podmienkam, napr. kúpele, akumulátorovne a pod. odporúčame aplikovať pod keramické krytiny epoxidovú, alebo inú živičnú hydroizoláciu. Na izolovanie rohov a kútov používajte izolačné pásy Ceresit CL.

Škárovanie: Dôkladne premiešanú zmes Ceresit CE 89 zapracujte do čistých a suchých škár. Dbajte na úplné vyplnenie škár
bez možných dutín. Následne odstráňte prebytočný materiál z povrchu, v diagonálnom smere, pomocou škárovacieho hladítka. Pri škárovaní veľkých plôch je možné použiť elektrický stroj určený na škárovanie podláh.

Škárovanie (metóda vstrekovania): Namiešanú zmes škárovacej malty Ceresit CE 89 naplňte do vhodnej nádoby (napr. od Beyer & Otto GmbH, Kleinostheim, Nemecko) a cez tlakový otvor do kartuše. Naskrutkujte aplikačnú špičku a do škár aplikujte škárovaciu maltu. Následne odstráňte prebytočný materiál pomocou škárovacieho hladítka.

Čistenie po zaškárovaní realizujte v čo najkratšiom čase, kým je produkt stále „živý“. Pri umývaní dbajte na dôkladné odstránenie škárovacej malty z povrchu dlažby, no súčasne umývajte tak, aby ste ju zo škár nevymyli. Čistenie a dokončovanie škárovania je možné ručne pomocou bežných umývacích špongií, alebo pomocou elektrického čistiaceho stroja s plstenými kotúčmi. Na umývanie používajte čistú vodu, odporúčame teplú. Vodu často vymieňajte. Po umytí, povrch poutierajte suchou handrou do sucha, výrazne znížite riziko vzniku epoxidového, zvyškového, závoja na povrchu keramických prvkov. Zvyšky vytvrdnutej škárovacej malty je možné odstrániť pomocou čistiaceho prostriedku Ceresit CE 51 Epoxyclean.

  Ďalšie informácie

  Hmotnosť2.5 kg
  Farba

  Solid Slate, Natural Quartz, Toffi, Jasmine, Pearl Gray, Smoked Topaz, Concrete Gray, White, Walnut, Carbon Gray, Taupe

  Hmotnosť

  5 kg, 2

  Výrobca

  ceresit

  Technické listy

  Technický list škárovacia hmota Ceresit CE 89 (537,01 kB)

  Youtube videá