Porotherm 44 Ti Profi – Tehly pre obvodové múry

Produkt je momentálne vypredaný!

Porotherm Profi 44 Ti sú brúsené tehly pre obvodové múry s termoizolačnými vlastnosťami. Stenu hrubú 44cm rýchlo a jednoducho postaviť.

Katalógové číslo: WIEN 05.09 Kategórie: Značka:

Sme tu pre Vás už 28 rokov!

Vaše online objednávky do 11:00
odosielam v ten istý
pracovný deň.

Auto s hydraulickou rukou – ROZVOZ Považie. Eshop objednávky cez SDS, GLS, Packeta a osobný odber.

9 500 produktov
skladom.

Popis

Popis produktu:
Brúsené tehly Porotherm Profi pre obvodové steny hrubky 44cm. Pevnosť v tlaku P10 a rozmer 250 × 440 × 249 mm. Majú výborné tepelnoizolačné a akumulačné vlastnosti. Rýchle murovanie na tenkovrstvu maltu Porotherm Profi. S tehlami Porotherm Profi ušetríte až 30% času pri murovaní.

Prečo si vybrať systém Porotherm Profi?
• Tehly POROTHERM Profi opúšťajú výrobné linky v dokonale suchom stave a preto ich tepelnoizolačné vlastnostii hneď dosahujú maximálne hodnoty. Pre porovnanie: pórobetón má výrobnú vlhkosť okolo 30 – 40 %, pričom výrobcom uvádzané vlastnosti dosahuje pri ustálenej vlhkosti 4,5 %, ktorú dosiahne až po piatich rokoch. Sprievodným javom vysychania pórobetónu sú objemové zmeny vedúce až k vzniku trhlín v murive.
• šetrenie času vďaka rýchlemu murovaniu – pri murovaní na lepiacu maltu ušetríte 30 % času a pri murovaní systémom DRYFIX ušetríte až 50 % času oproti klasickému spôsobu murovania.
• nižšia spotreba murovacej malty vďaka murovaniu na tenké škáry – spotreba malty sa zníži o 90 % oproti klasickému spôsobu
• nižšie požiadavky na zariadenia – nepotrebujete silá, miešačky, dopravníky a pod
• úspora miesta na stavenisku vďaka malej spotrebe lepiacej malty
• zníženie rizika chýb pri murovaní oproti klasickému spôsobu

POROTHERM PROFI – TEHLY MUROVANÉ NA MALTU PRE TENKÉ ŠKÁRY
Murujte jednoducho a presne s Porotherm Profi. Tehly s označením Profi majú brúsené ložné plochy, ktoré sú rovné a navzájom rovnobežné s toleranciou výškového rozmeru ± 1 mm. Práve táto úprava umožňuje murovanie na špeciálnu maltu pre tenké škáry.

PEVNOSŤ
Tehly Porotherm sú vyrábané v triedach pevnosti 8 až 12 MPa, špeciálne 15 až 20 MPa. Tehly Porotherm sa vyznačujú vysokou pevnosťou v tlaku, čo umožňuje v bytových domoch realizovať nosné steny pre niekoľko podlaží.

PROTIPOŽIARNÁ ODOLNOSŤ
Tehla Porotherm je nehorľavá, nešíri oheň, pri horení sa z nej neuvoľňuje dym a neopadávajú horľavé časti. Najtenšia priečka – 80mm hrubá dosahuje horľavosť 60minút.

TVAROVÁ A ROZMEROVÁ STÁLOSŤ
Pod vplyvom zmeny teplôt a vlhkosti je zmena tvaru pálených tehál praktický nulová. Dôvodom je proces výrobu, počas ktorého v keramickom črepe prebiehajú nevratné fyzické aj chemické zmeny.

TEPELNÁ IZOLÁCIA
Vďaka nulovej výrobnej vlhkosti majú jedinečné tepelnoizolačné a akumulačné vlastnosti hneď od začiatku. V dome z týchto tehál preto šetríte už od prvého dňa. Tehly Porotherm spĺňajú aj požiadavky na tepelnú ochranu budov. Starajú sa o to drobné póry, ktoré sú vyplnené vzduchom, ktorý je v tomto prípade najlepším tepelným izolantom

TEPELNÁ AKUMULÁCIA
Vlastnosťou keramiky je akumulácia tepla. Táto vlastnosť zabezpečuje, že domy alebo byty postavené z tehál sú voči zmenám vonkajšej teploty stabilnejšie. Zmeny vonkajšej teploty sa na vnútornom povrchu obvodovej konštrukcie z pálených tehál neprejavujú tak rýchlo a výrazne.

porotherm 44 ti

Ďalšie informácie

Výrobca

Wienerberger

Značka

Typ tehly

Rozmery

250 x 440 x 249 mm

Balenie

60 ks na palete

Hmotnosť

cca 20,7 kg

Hrúbka

440 mm

Spotreba malty

cca 3,1 l/m² / cca 7,0 l/m3

Pevnosť v tlaku

P10

Technické listy

Youtube videá