Porotherm 11,5 Profi – Tehly pre nenosné priečky

Produkt je momentálne vypredaný!

Porotherm Profi 11,5 je tehla pre nenosné priečky. Profi 11,5 je brúsený tehlový blok pre hranu steny 11,5 cm. K baleniu dostante potrebné množstvo malty pre tenké škáry.

Katalógové číslo: WIEN 05.01 Kategórie: Značka:

Sme tu pre Vás už od roku 1996.

Objednávky do 11:00
odosielam v ten istý
pracovný deň.

Auto s hydraulickou rukou – ROZVOZ Považie. Eshop objednávky cez SDS, GLS, Packeta a osobný odber.

9 800+ produktov
skladom.

Popis

Popis produktu:
Brúsený tehlový blok pre hranu steny 11,5 cm. Pre omietané jednovrstvové vnútorné nosné aj nenosné murivo hrúbky 115 mm. Ku murovanie týchto tehál sa používa špeciálna malta pre tenké škáry. Súčasťou dodávky je zodpovedajúce množstvo malty pre tenké škáry Porotherm Profi.

Výhody Porotherm 11,5 Profi:
• Ideálne spojenie na pero a drážku
• Jednoduché a veľmi rýchle murovanie
• Ložná škára hrúbky 1 mm – minimálna spotreba malty, minimálne množstvo vody vnesené do murivIdeálny podklad pod omietku
• Nízky odpor proti difúzii vodných pár
• Hygienicky nezávadné
• Rozmery v modulovom systéme
• Ľahké navrhovanie a stavanie v kompletnom systému Porotherm

POROTHERM PROFI – TEHLY MUROVANÉ NA MALTU PRE TENKÉ ŠKÁRY
Murujte jednoducho a presne s Porotherm Profi. Tehly s označením Profi majú brúsené ložné plochy, ktoré sú rovné a navzájom rovnobežné s toleranciou výškového rozmeru ± 1 mm. Práve táto úprava umožňuje murovanie na špeciálnu maltu pre tenké škáry.

PEVNOSŤ
Tehly Porotherm sú vyrábané v triedach pevnosti 8 až 12 MPa, špeciálne 15 až 20 MPa. Tehly Porotherm sa vyznačujú vysokou pevnosťou v tlaku, čo umožňuje v bytových domoch realizovať nosné steny pre niekoľko podlaží.

PROTIPOŽIARNÁ ODOLNOSŤ
Tehla Porotherm je nehorľavá, nešíri oheň, pri horení sa z nej neuvoľňuje dym a neopadávajú horľavé časti. Najtenšia priečka – 80mm hrubá dosahuje horľavosť 60minút.

TVAROVÁ A ROZMEROVÁ STÁLOSŤ
Pod vplyvom zmeny teplôt a vlhkosti je zmena tvaru pálených tehál praktický nulová. Dôvodom je proces výrobu, počas ktorého v keramickom črepe prebiehajú nevratné fyzické aj chemické zmeny.

TEPELNÁ IZOLÁCIA
Vďaka nulovej výrobnej vlhkosti majú jedinečné tepelnoizolačné a akumulačné vlastnosti hneď od začiatku. V dome z týchto tehál preto šetríte už od prvého dňa. Tehly Porotherm spĺňajú aj požiadavky na tepelnú ochranu budov. Starajú sa o to drobné póry, ktoré sú vyplnené vzduchom, ktorý je v tomto prípade najlepším tepelným izolantom

TEPELNÁ AKUMULÁCIA
Vlastnosťou keramiky je akumulácia tepla. Táto vlastnosť zabezpečuje, že domy alebo byty postavené z tehál sú voči zmenám vonkajšej teploty stabilnejšie. Zmeny vonkajšej teploty sa na vnútornom povrchu obvodovej konštrukcie z pálených tehál neprejavujú tak rýchlo a výrazne.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 11.6 kg
Výrobca

Wienerberger

Značka

Typ tehly

Rozmery

500 x 115 x 249 mm

Balenie
Hmotnosť

cca 10,0 kg

Hrúbka

115 mm

Spotreba malty

cca 0,8 l/m² / cca 7,0 l/m3

Pevnosť v tlaku

P8

Technické listy

Youtube videá