Tekutá hydroizolácia 2K

Produkt je momentálne vypredaný!

Jednozložková hydroizolácia 1K je prvotriedna hydroizolačná náterová hmota, nanášaná v tekutom stave, so schopnosťou premostenia trhlín pri štandardných podmienkach.

Katalógové číslo: EXCEL 02.011 Kategórie:

Popis

Disperzná jednozložková hydroizolácia 1K sa používa ako náterová izolácia pre vnútorné priestory. Je určená proti stekajúcej vode pod keramické obklady a dlažby, na sadrokartónové steny, OSB dosky, cementové alebo vápennocementové omietky, anhydritové podlahy, betón a podobné materiály. Po zaschnutí hmoty sa vytvorí vysoko elastický, tesný, vodeodolný náter s dobrou priľnavosťou k podkladu. Jednozložková hydroizolácia 1K je vhodná pre mokré prevádzky, kúpeľne, sprchy, toalety, práčovne a podobné priestory.

Oblasť použitia:

  • Izolácia pod keramické obklady a dlažby
  • Vnútorné priestory
  • Sprchy, kúpeľne, toalety, práčovne

Vlastnosti:

  • Pripravená na okamžitú aplikáciu
  • Dosiahnuteľnosť aj menej prístupných miest
  • Schopná premostiť trhliny > 0,75 m i pri teplotách do 5°C
  • Vysoká priľnavosť k stavebným materiálom
  • Interiéry s nadmernou vlhkosťou

 

Aplikačný postup nanášanie

Hydroizolačná hmota EXCEL MIX 1K sa pred aplikáciou zamieša tak, aby sa nevmiešali vzduchové bubliny. Nádobu s rozmiešanou hmotou je potrebné chrániť pred priamym slnečným žiarením. Náter sa nanáša nerezovým hladidlom, štetcom alebo valčekom v dvoch vrstvách. Jednotlivé vrstvy jepotrebné nechať zaschnúť. Miesta s vyšším namáhaním (kúty, rohy, okolie vpustí a pod.) je potrebné vystužiť vložením špeciálnej tesniace pásky do nezaschnutého prvého náteru. Druhú vrstvu je možné naniesť 24 hod. po nanesení prvej vrstvy.Následný náter vykonávať vždy kolmo k predchádzajúcim ťahom štetky alebo valčeka tzv. krížovou metódou.

Hydroizolačnú hmotu je možné nanášať pri teplote vzduchu a podkladu vyššie ako 10 °C. Lepidlá na lepenie keramických obkladov a dlažieb je možné nanášať po 48 hod. od nanesenia druhej vrstvy hydroizolačnej hmoty EXCEL MIX 1K. V žiadnom prípade sa nesmú použiť lepidlá s obsahom agresívnych rozpúšťadiel. Vhodnou lepiacou maltou je napr. TS FLEX, TS BASIC ELASTIC a pod.

Technické listy

(376,91 kB)

Youtube videá