BALKÓNOVÝ PROFIL ROHOVÝ 1×1

 12.55
(vrátane DPH)

V hornej časti kompenzačné otvory pre obmedzenie teplotnej dilatácie a perforáciu pre vytvorenie vonkajšieho rohu v uhle 90°.

Katalógové číslo: - Kategórie:

Popis

BALKÓNOVÝ PROFIL ROHOVÝ sa používa pri aplikácii tenkovrstvových hydroizolácií HASOFT na stavby, opravy a celkové rekonštrukcie balkónov a terás. Toto riešenie prináša značné zrýchlenie práce a zvýšenie kvality vykonávaného diela.

BALKÓNOVÝ PROFIL ROHOVÝ je zhotovený z medi alebo lakovaného hliníkového plechu v rôznych farebných a rozmerových variantoch. Je to klampiarsky doplnok na použitie v systéme tenkovrstvových náterových a hydroizolačných systémov HASOFT.

výhody, použitie:

  • profil je tvarovaný tak, aby umožnil odvod vody mimo čelo balkóna a terasy
  • má v hornej časti kompenzačné otvory pre obmedzenie teplotnej dilatácie
  • má v hornej časti perforáciu pre vytvorenie vonkajšieho rohu v uhle 90°
  • jednoduchá montáž k podkladu pomocou SAMOLEPIACEHO TESNIACEHO PÁSU
  • spojenie jednotlivých dielov sa vykonáva pomocou neutrálneho silikónu a BALKÓNOVEJ SPOJKY

aplikácia:

PRÍPRAVA PODKLADU

Z povrchu podkladu musí byť odstránený všetok nesúdržný, uvoľnený, zvetraný či inak viditeľne poškodený materiál a povrch nesmie byť postriekaný látkami negatívne ovplyvňujúcimi súdržnosť s podkladom (tuky, oleje a pod.). Podklad by mal byť vyrovnaný, nesmie byť zaprášený. Pevnosť v ťahu povrchových vrstiev balkóna musí byť aspoň 1,5 MPa. Kaverny alebo iné povrchové vady je potrebné vyplniť opravnou maltou SPRAVBETÓN. Pre zaistenie dobrej priľnavosti opravnej malty pri veľmi suchých (<2% RV) alebo veľmi savých podkladoch je potrebné podklad napenetrovať prípravkom STAVLEP alebo HLBOŇ.

PRÍPRAVA MATERIÁLU

BALKÓNOVÝ PROFIL ROHOVÝ sa jednoducho delí a formátuje nožnicami na plech. Spojovanie profilov a ich upevňovanie sa vykonáva pomocou BALKÓNOVÝCH SPOJOK. Tie umožňujú dilatáciu profilov, a preto ich lepíme transparentným silikónom BOSTIK. Kryciu fóliu stiahneme len z vrchnej (dierovanej) časti, zvyšok fólie stiahneme až po zhotovení celého balkóna.

POUŽITIE:

Po jeho zaschnutí penetrácie sa na roh dosky položí BALKÓNOVÝ PROFIL ROHOVÝ, z ktorého sa najskôr vystrihne výsek umožňujúci ohyb profilu a ktorý sa pre jednoduchšiu montáž môže provizórne ukotviť bodovo pomocou lepidla SUPERFIX. Medzi jednotlivými dielmi je nutné vynechať medzeru min. 5 mm. Tá sa prekryje pomocou BALKÓNOVEJ SPOJKY, ktorá sa prilepí pomocou neutrálneho silikónu BOSTIK. Kryciu fóliu strhneme len z dierovanej časti profilu a z vrchnej strany ju prelepíme a utesníme pomocou SAMOLEPIACEHO TESNIACEHO PÁSU. Po dokončení oplechovania sa vykoná na celej ploche (tzn. aj cez samolepiaci tesniaci pás) hydroizolačné súvrstvie (LEPENKOU VO VEDRE alebo TESNIACOU FÓLIOU PROFI).

SKÚŠOBNÉ ATESTY

Technický a skúšobný ústav stavebný, n. o. v Bratislava vydal na BALKÓNOVÝ SYSTÉM HASOFT SK technické posúdenie číslo SK TP – 14/0058.

Ďalšie informácie

Hmotnosť-
Farba

, ,

Technické listy

Youtube videá