Adhézny mostík Hasoft Drsoň

 7.30 30.98
(vrátane DPH)

Adhézny mostík Hasoft Drsoň, ktorý je možné použiť v interiéroch aj exteriéroch na vyzreté omietky, betón, sklenené tapety, na drevené, papierové, sadrokartónové povrchy, na drevotriesku, OSB dosky, umakart, obklady, dlažby a pod.

Katalógové číslo: - Kategórie:

Popis

Adhézny mostík Hasoft Drsoň, ktorý je možné použiť v interiéroch aj exteriéroch na vyzreté omietky, betón, sklenené tapety, na drevené, papierové, sadrokartónové povrchy, na drevotriesku, OSB dosky, umakart, obklady, dlažby a pod. Jedná sa o spevňujúci a podkladový náter určený ako prvý náter všetkých savých aj nesavých stavebných materiálov, ktoré sú následne upravované stierkami, akrylátovými farbami, akrylátovými omietkami atď. Je možné ho použiť aj samostatne na spevnenie povrchu a zvýšenie hydrofóbnosti.

DRSOŇ je jednozložkový bezrozpúšťadlový náter, zmes plnív a kamenív vo vodnej styrén-akrylátovej disperzii s prídavkom aditív, neobsahujúci ťažké kovy.

výhody, použitie:

  • dodávaný v optimálnej konzistencii na nanášanie
  • aplikuje sa náterom valčekom alebo štetcom
  • drží výborne aj na nesavom povrchu (umakart, stará dlažba…)
  • vykazuje výbornú prídržnosť k betónovému podkladu
  • je trvalo odolný voči vode a alkalickému prostrediu
  • je hygienicky aj ekologicky úplne neškodný
  • je riediteľný vodou, neobsahuje organické riedidlá
  • je nehorľavý
  • spojenie piesku a polyméru vytvorí drsný povrch na zakotvenie následnej vrstvy
  • signálna červená farba pre jenoduché rozlíšenie, kde je aplikovaný

aplikácia:

PRÍPRAVA PODKLADU

Podklad musí byť súdržný, čistý, suchý, bez vodorozpustných solí, nové omietky musia byť vyzreté. Staré nesúdržné nátery je nutné odstrániť. Všetky nenatierané povrchy dôkladne zakryť! Extrémne savé podklady pred použitím prípravku najskôr natrite produktom STAVLEP zriedeným s vodou v pomere 1:5. Pri aplikácii na OSB dosky doporučujeme prebrúsenie povrchu dosiek.

PRÍPRAVA MATERIÁLU

Adhézny mostík Hasoft Drsoň je pripravený priamo na nanášanie a nie je potrebné ho pred aplikáciou na povrch betónu nijak upravovať. Pred aplikáciou iba dôkladne premiešajte! Doporučuje sa premiešavať aj v priebehu aplikácie. Podľa použitého spôsobu nanášania alebo účelu použitia je možné pridať až 10 % vody. Všetky pomôcky a pracovné náradie je nutné ihneď po ukončení práce opláchnuť vodou. Po vytvorení lepivého filmu je kompozícia vo vode úplne nerozpustná a jej mechanické odstránenie je prakticky nemožné.

SKÚŠOBNÉ ATESTY

Výrobok splňuje požiadavky zákona č. 22/1997 Sb. v znení neskorších predpisov. Na výrobok bolo vydané prehlásenie o zhode. Výrobok nie je horľavá kvapalina v zmysle ČSN 65 0201.

POUŽITIE:

DRSOŇ sa nanáša v jednej vrstve. Vlastná aplikácia kompozície sa vykonáva valčekom, prípadne štetcom alebo nástrekom. Pri teplote vzduchu a podkladu 20 °C a relatívnej vlhkosti 65 % je adhézny mostík pretierateľný po 4–6 hodinách. Minimálna aplikačná teplota je +5 °C, maximálna +30 °C.

 

Ďalšie informácie

Hmotnosť-
Balenie

1 kg, 5 kg

Technické listy

Technicky-list-adhezny-mostik-drson-hasoft (86,18 kB)

Youtube videá